Adhira

Portfolio

Jaka jest cena strony internetowej?.

Image
  • 14 lipca 2021

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi

Dzisiejszym światem rządzą komputery i internet. Powszechnie znane jest powiedzenie, że jeżeli nie ma Cię w sieci, to znaczy, że nie istniejesz. I to często prawda, bo dziś szuka się interesujących ofert w internecie, rzadko kto korzysta o drukowanych folderów czy ogłoszeń w prasie. Dziś, podstawą dobrej firmy jest ciekawa, nowoczesna strona internetowa. Nie może być to jedynie krótka informacja z adresem firmy, dobra strona w sieci powinna się czymś wyróżniać, zachęcać do skorzystania z usług danej firmy. Strona internetowa potrzebna jest dla firmy, która dopiero zaczyna swoją działalność na rynku. Dzięki temu może zaistnieć, pokazać się światu. Dobra strona www pozwoli zyskać klientów, będzie generowała większe zyski. Strona www to podstawa każdego biznesu, niezależnie czy to mały sklepik, duże przedsiębiorstwo, gabinet, agencja czy prywatna osoba, które sprzedaje rękodzieło. Każdy powinien posiadać, choć niewielką stronę, która będzie jego wizytówką. Na stworzeniu dobrej strony internetowej nie warto oszczędzać, bo poniesione koszty potrafią zwrócić się błyskawicznie. Warto pamiętać, że za jakość trzeba czasami więcej zapłacić, niestety, nic nie ma za darmo.

Cena strony internetowej zależy od wielu czynników.

Po pierwsze – cena zależna jest od tego, z czyich usług skorzystamy. Są duże agencje interaktywne, które istnieją na rynku wiele lat, mają tysiące stworzonych stron www, są też samodzielne osoby, freelancerzy, którzy krótko działają w branży reklamowej, nie mają dużego doświadczenia, dlatego ich ceny mogą być dużo niższe.

Agencje interaktywne mogą pochwalić się dużym doświadczeniem, ciekawym portfolio oraz dużym gronem klientów. Z powodzeniem można znaleźć agencje, która ma bardzo dobre opinie, warto popytać o radę znajomych lub zapoznać się z opiniami dostępnymi w sieci. Wybierając agencje można mieć dużo pewność, że oferowane usługi będą na wysokim poziomie, a stworzona strona będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom.
Freelancerzy, to osoby, które mniej profesjonalnie zajmują się tworzeniem stron. Ale nie znaczy to, że nie znają się, na tym co robią. Czasami wśród takich osób, można znaleźć prawdziwych pasjonatów, którzy uwielbiają, to co robią, robią wszystko, aby sprostać wymaganiom klientów. Proponują niskie ceny za stworzenie strony internatowej. Cennik zaczyna się już od 400-500 zł.
Decyzję o wyborze osoby, która stworzy stronę www, trzeba podjąć samemu i dobrze się nad tym zastanowić. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, kto zrobi to najlepiej. Jeżeli wierzymy w doświadczenie, przekonuje nas bogate portfolio, warto wybrać agencje. Jeżeli cenimy młodych twórców, bez doświadczania, ale z pasją i sercem, do tego, co robią, warto wybrać freelancera. Agencje interaktywne zapewnią gwarancje i długoletnią współpracę, co nie zawsze jest zapewnione ze strony freelancera. Często są to ludzie młodzi, którzy często zmieniają profesje oraz zakres działalności, czasami przechodzą do pracy w agencji interaktywnej. I wtedy zostaje się bez pomocy, trzeba szukać wsparcia u kogoś innego. A często agencje nie chcą poprawiać stron stworzonych przez laików. W tym wypadku pozostaje założenie nowej strony, co generuje dodatkowe koszty. Agencje reklamowe zapewniają gwarancje właściwego funkcjonowania strony, oferują dotrzymanie terminów, dokładną instrukcję obsługi, kontynuowanie współpracy w zakresie Google Ads, pozycjonowania oraz potrzebne modyfikacje strony. Oferuje pomoc w razie problemów z działaniem strony www. Sprawdzone agencje zaoferują jeszcze coś bardzo ważnego, czego nie mogą zapewnić freelancerzy, tzn. zastosowanie dobrych praktyk, optymalizacje wydajności oraz bezpieczeństwo. To wszystko wymaga długoletniej praktyki i doświadczenia.

Ustalenie budżetu strony internetowej

Funkcjonalność

O cenie strony internetowej decyduje jej funkcjonalność, co to zawiera i oferuje osobom, które na nią wejdą. Decydując się na stworzenie strony www, warto ustalić, czego potrzebujemy, co powinno znaleźć się na stronie firmy. Istnieją dwa podstawowe rodzaje stron internetowych, tj.

Strony statyczne – to strony, którymi nie można samodzielnie zarządzać. Strona zostaje stworzona i w takim stanie pozostaje. Ewentualnie jej modyfikacje można zlecić osobie, która ją stworzyła.
Strony oparte o system CMS- to strony, na których jest się administratorem, właściciel strony może nią samodzielnie zarządzać za pomocą łatwego w obsłudze programu. Jest to bardzo przydatne, ponieważ stronę można na bieżąco samodzielnie aktualizować. Jednak strona CMS ma znacznie wyższą ceną niż strona statyczna. Cena strony internetowej statycznej może być niższa nawet o ponad 50% o strony CMS.
Ważne jest, aby znać swoje potrzeby, wiedzieć po w jakim celu powstaje strona, co ma przede wszystkim zapewnić. Jeżeli strona www dotyczy np. gabinetu lekarza czy jest reklama przedsiębiorstwa, można spokojnie wybrać stronę statyczną. Jeżeli storna www to np. blog, powinna być oparta o system CMS, ponieważ będzie się ciągle zmieniać.

Koszt strony internetowej jest również zależny od jej objętości. Inną ceną zapłaci ktoś, kto zamawia stronę, na której oferuje 10 stałych produktów, a zupełnie inną, ktoś, kto sprzedaje ciągle zmieniające się produkty, których ma w ofercie tysiące, inna cena będzie dla osoby, która ma portal ogromny portal internetowy. Istotne jest również to, w jakim języku będzie napisana strona www.

Co jeszcze wpływa na cenę strony?

Ważny jest wygląd strony, liczy się to, czy klient chce, aby na stronie wykorzystać animacje, dodatkowe efekty, tabele czy wykresy. Ważne, ile podstron będzie miała mieć projektowana strona, czy ma zawierać jakieś dodatkowe funkcje oraz, czy będzie zoptymalizowana pod pozycjonowanie. Stworzenie dobrej, ciekawej strony zajmuje około 2-4 tygodnie, to proces, który wymaga współpracy wielu osób.

W internecie można znaleźć szablony do samodzielnego stworzenia strony internetowej Czy warto z nich korzystać? Na pewno jest to dobra opcja, dla osób, które dopiero zaczynają działać, prowadzą mały, lokalny biznes poza siecią, nie mają dużych nakładów finansowych na stworzenie profesjonalnej strony. Taka strona jest prosta, nieskomplikowana i przejrzysta, ale nie ma indywidualnego charakteru. Może być dobra na rozkręcenie biznesu. Cena takiej strony zaczyna się od 1500 zł.

Jak jest cena strony internetowej? Jak to wygląda naprawdę?

Na rynku jest ogrom agencji interaktywnych, rynek ciągle się rozwija, dlatego ceny mogą być bardzo zróżnicowane. Często ceny zaczynają się od 2-3 tysięcy za prostą, przejrzystą stronę. Im storna www jest bardziej rozwinięta, tym będzie droższa. Warto wysłać zapytanie do kilku agencji i porównać oferty.

1 Comment

  • Hubert
    14 lipca, 2021

    Cena może również zależeć od wykorzystanego CMS’a, będzie ona wyższa jeśli trzeba stworzyć dedykowane rozwiązanie.