Adhira

Portfolio

Ustalenie budżetu strony internetowej.

Image
  • 13 lipca 2021

Ustalenie, ile będzie kosztować nowa strona internetowa może wydawać się nie lada wyzwaniem. Każdy projekt jest unikalny, więc pytanie "Ile będzie kosztować moja strona" nie zawsze ma taką samą odpowiedź. Kalkulując cenę strony internetowej musimy wziąć pod uwagę potrzeby strony, którą chcemy zbudować, bo to od nich będzie zależała ostateczna cena.

Architektura strony, wymagane domeny i subdomeny, ilość obsługiwanych materiałów graficznych czy możliwość dostosowania do różnych urządzeń w dużym stopniu determinują budżet.

Budżet strony internetowej

-Elementy designu: istnieje wiele elementów projektu, które mogą sprawić, że strona jest droższa. Na przykład, niestandardowe ikony i banery, integracja sieci społecznościowych lub wykorzystanie niektórych wtyczek sprawi, że ostateczny budżet będzie większy.

-Hosting: jedną z pierwszych rzeczy do rozważenia przy tworzeniu nowej strony internetowej jest rodzaj hostingu, który chcemy użyc. Możemy go znaleźć od kilku złotych miesięcznie do kilkuset, w zależności od tego, czy jest on współdzielony czy prywatny, liczby domen i subdomen, jego pojemności czy niezawodności.

-Treść: Tworzenie tekstów prezentacji, tekstów SEO i innych treści internetowych również wiąże się z dodatkowym kosztem, jeśli zdecydujesz się na wynajęcie ich produkcji.

-Konserwacja i aktualizacja: Przy akceptacji budżetu musimy wziąć pod uwagę usługi konserwacyjne lub okresowe aktualizacje, abyśmy mogli na czas wprowadzać zmiany w wyglądzie strony internetowej lub rozwiązywać problemy, które mogą się pojawić.

-Inne dodatki: inne elementy, takie jak opcja wielojęzycznej strony internetowej lub wdrożenie niektórych platform płatniczych również wiążą się z dodatkowymi nakładami finansowymi.

Jaka jest cena strony internetowej?

Jak ustalić budżet?

Praca i zaangażowanie profesjonalistów tworzących stronę będzie również odzwierciedlona w ostatecznej wycenie. Wielu amatorów oferuje oferty na stworzenie strony internetowej szybko i tanio, ale będzie to miało wpływ na końcową jakość projektu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie multidyscyplinarnego zespołu, który zadba o to, by strona spełniała parametry jakościowe we wszystkich aspektach: od pozycjonowania, przez użyteczność, po wymiar estetyczny strony.

1 Comment

  • Grzegorz
    13 lipca, 2021

    Strona internetowa zrobiona raz a porządnie, nie będzie wymagała wielu poprawek w przyszłości i lepiej się będzie indeksować.